2017

13.-14.01.Herman Kare -turnaus(UWW) kr. Kouvola:

miehet 66kg Veikko Röyskö 14.

27.01.Tähtipainit kr. Maunula:

aloittelijat 5-6v 22kg Peetu Katavisto 4.

aloittelijat 6-7v 24kg Pyry Vesa 1. Joona Väliaho 3.

aloittelijat 9-10v 36kg Joonas Harju 3.

kokelaat 7v 23kg Dani Nanji 4.

kokelaat 8v 33kg Ahti Hiltunen 3.

kokelaat 9v 29kg Onni Hiltunen 2.

tytöt 6-7v 28kg Sira Katavisto 1. Pinja Vesa 2.

tytöt 7-8v 34kg Nelli Väliaho 1. Noelia Leskinen 2. Anette Tarvainen 3.

 

28.01.Mannin matsit kr. Peräseinäjoki:

miehet 90kg Jarno Ålander 1.

 

04.03.Thor masters -turnaus(UWW) kr. Nykobing Tanska:

miehet 80kg Jarno Ålander 4.

 

04.03.Aluejoukkueturnaus kr. Tampere:

Uudenmaan  joukkue 2.  pojat 69kg Veikko Röyskö 3.

 

10.-11.03.Junioreiden kr.room. SM-kilpailut Helsinki:

sarja 74kg Veikko Röyskö 9.

 

10.03.Tähtipainit kr. Maunula:

aloittelijat 5v 20kg Jare Tarvainen 2.

aloittelijat 5v 22kg Peetu Katavisto 2.

aloittelijat 6v 19kg Nazim Marzoukapeda 3.

aloittelijat 6v 22kg Bettina Dobrin 4.

aloittelijat 6v 23kg Joona Väliaho 2.

aloittelijat 7v 26kg Atte Tchokkinen 2.

aloittelijat 8v 23kg Pyry Vesa 2.

aloittelijat 12v 36kg Jonatan Kirves 3.

kokelaat 8v 22kg Dani Nanji 3.

kokelaat 8v 39kg Jonatan Kirves 2.

kokelaat 9v 29kg Onni Hiltunen 2.

kokelaat 9v 33kg Ahti Hiltunen 1.

kokelaat 11v 45kg Johannes Kirves 4.

tytöt 8v 32kg Noelia Leskinen 1.

tytöt 9v 29kg Sira Katavisto 1. Pinja Vesa 2.

tytöt 10v 33kg Nelli Väliaho 1. Anette Tarvainen 2.

tytöt 11v 40kg Rosie Sarikoski 1.

25.-26.03.Miesten vapaapainin SM-kilpailut Järvenpää:

sarja 74kg Milad Azizi 5.

sarja 86kg Eero Malmi 7. Aref Husseini 8.

 

08.04.Manno Laakson muistopainit kr. Karkkila:

aloittelijat 23kg Dani Nanji 1.

aloittelijat 31kg Onni Hiltunen 2.

aloittelijat 33kg Ahti Hiltunen 2.

aloittelijat 42kg Joonas Harju 3.

pojat 13v 56kg Tara Vesala 2.

tytöt 38kg Rosie Sarikoski 1. Noelia Leskinen 3.

 

21.04.Tähtipainit kr. Maunula:

aloittelijat 5v 21kg Jare Tarvainen 2.

aloittelijat 5v 22kg Peetu Katavisto 3.

aloittelijat 6v 21kg Nazin Marqoizi 3. Bettina Dobrin 5.

aloittelijat 6v 24kg Joona Väliaho 3.

aloittelijat 7v 21kg Hastee Ayyar 3.

aloittelijat 7v 24kg Pyry Vesa 1.

aloittelijat 10v 33kg Veeti Vuorenmäki 2.

aloittelijat 11v 39kg Joonas Harju 4.

kokelaat 7v 22kg Dani Nanji 1.

kokelaat 8v 29kg Hussein Taleb 4.

kokelaat 8v 31kg Onni Hiltunen 2.

kokelaat 8v 34kg Ahti Hiltunen 2.

kokelaat 10v 36kg Olli Laitakari 2.

tytöt 8v 30kg Sira Katavisto 1. Pinja Vesa 2.

tytöt 10v 35kg Noelia Leskinen 1. Nelli Väliaho 2. Anette Tarvainen 3.

 

06.05.UV-Putki Painit kr. Kirkkonummi:

aloittelijat 33kg Onni Hiltunen 2.

pojat 12v 48kg Roni Nerman 5.

pojat 14v 58kg Tara Vesala 3.

 

13.-14.05.Koululiikuntaliiton mestaruuskilpailut kr. Lahti:

pojat 20v 74kg Veikko Röyskö 1.

 

19.05.Tähtipainit kr. Maunula:

aloittelijat 5-6v 23kg Peetu Katavisto 2.

aloittelijat 6v 26kg Joona Väliaho 2.

aloittelijat 7v 21kg Nazim Marqoizi 3.

aloittelijat 7v 22kg Pyry Vesa 1.

aloittelijat 7v 27kg Atte Tschokkinen 2.

aloittelijat 9v 27kg Ukko Jokinen 1.

aloittelijat 9v 36kg Joonas Harju 2.

kokelaat ? Dani Nanji 5.

kokelaat 9v 26kg Hussein Taleb 2.

kokelaat 9v 31kg Onni Hiltunen 2. Ahti Hiltunen 3.

tytöt ? Sira Katavisto 1. Pinja Vesa 2.

tytöt 9v 35kg Noelia Leskinen 1. Nelli Väliaho 2.

 

10.06.Veikko Rantanen -turnaus kr. Heinola:

pojat 13v 24kg Dani Nanji 2.

tytöt 52kg Tara Vesala 3.

miehet/juniorit 71kg Veikko Röyskö 4.

 

10.06.Miesten Pohjoismaiden mestaruuskilpailut Liettua:

miehet kr.room. 80kg   Jarno Ålander 3.

 

15.9.Tähtipainit vp. Maunula:

aloittelijat 7v 22kg Hasti Ayyar 1.

aloittelijat 7v 24kg Jare Tarvainen 4.

aloittelijat 9v 27kg Negah Ayyar 4.

aloittelijat 9v 29kg Ukko Jokinen 1.

aloittelijat 10v 34kg Veeti Vuorenmäki 2.

kokelaat 6v 25kg Aku Kivelä 3. Peetu Katavisto 4.

kokelaat 7v 24kg Dani Nanji 1.

kokelaat 7v 25kg Pyry Vesa 2.

kokelaat 7v 26kg Joona Väliaho 2. Atte Tschokkinen 3.

kokelaat 7v 28kg Luka Jaakkola 3.

kokelaat 8v 28kg Taleb Hussein 3.

kokelaat 10v 32kg Onni Hiltunen 3.

tähdet 9v 27kg Simo Vitikainen 3.

tähdet 9v 34kg Ahti Hiltunen 5.

tähdet 11v 50kg Roni Nerman 4.

tytöt 9v 32kg Pinja Vesa 1. Sira Katavisto 4.

tytöt 9v 40kg Noelia Leskinen 1. Nelli Väliaho 2.

 

16.9.Lohipainit(Suomi cup) kr. Kotka:

miehet 90kg Jarno Ålander 2.

 

07.10.Finlandia Freestyle Cup vp. Hyvinkää:

kadetit 26kg Dani Nanji 7.

naiset 58kg Tara Vesala 3.

 

10.-15.10.Veteraanien MM-kilpailut Plovdiv Bulgaria:

miehet kr.room kategoria B 78kg Sohrab Golbakhi 13

 

13.10.Tähtipainit vp. Maunula:

aloittelijat 8v 22kg Hasti Ayyar 3.

aloittelijat 9v 26kg Peetu Katavisto 3. Negah Ayyar 4.

aloittelijat 10v 45kg Veeti Vuorenmäki 3.

kokelaat 7v 27kg Joona Väliaho 3.

kokelaat 8v 24kg Dani Nanji 1.

kokelaat 8v 26kg Pyry Vesa 3.

kokelaat 8v 34kg Ahti Hiltunen 2.

kokelaat 9v 30kg Ukko Jokinen 2.

kokelaat 12v 42kg Olli Laitakari 3. Joonas Harju 4.

tähdet 8v 26kg Hussein Taleb 3.

tähdet 11v 32kg Ukko Riehunkangas 3.

tähdet 12v 35kg Hugo Riehunkangas 1. Eeli Takalo 3.

tytöt 9v 33kg Sira Katavisto 1. Pinja Vesa 2.

tytöt 9v 40kg Noelia Leskinen 1. Nelli Väliaho 2.

 

04.11.Uudenmaan aluemestaruuskilpailut vp. Maunula:

pojat 17v 76kg Milad Azizi 2.

miehet 74kg Azim Ayyar 4.

 

10.11.Tähtipainit vp. Maunula:

aloittelijat 6v 25kg Nimer Kasim 4.

aloittelijat 7v 22kg Hasti Ayyar 1.

aloittelijat 7v 28kg Negah Ayyar 3.

kokelaat 6v 26kg Peetu Katavisto 3.

kokelaat 7v 24kg Dani Nanji 2.

kokelaat 7v 28kg Atte Tschokkinen 2. Aku Kivelä 3.

kokelaat 8v 26kg Hussein Taleb 4.

kokelaat 10v 37kg Noelia Leskinen 4. Veeti Vuorenmäki 5.

tähdet 11v 53kg Roni Nerman 4.

 

18.11.Symppispainit vp. Järvenpää:

pojat ja tytöt 24kg Dani Nanji 1.

 

24.-26.11.Helsinki Open -turnaus vp. Herttoniemi:

pojat 17v 76kg Milad Azizi 4.

tytöt 17v 62kg Tara Vesala 9.

miehet 70kg Azim Ayyar 4.

koulupojat 2  50kg Roni Nerman 9.

lapset 2  24kg Dani Nanji 5.

 

08.12.Tähtipainit vp. Maunula:

aloittelijat 6v 24kg Hasti Ayyar 3.

aloittelijat 7v 33kg Leo Kurttila 4.

kokelaat 6v 25kg Peetu Katavisto 3.

kokelaat 6v 27kg Joona Väliaho 2.

kokelaat 7v 27kg Pyry Vesa 2.

kokelaat 9v 26kg Hussein Taleb 4.